4. Zestawy

Wyobraź sobie, że potrzebujesz przykręcić w swoim mieszkaniu wieszak naścienny. Będą potrzebne: wiertarka, wiertło, kołeczki, śrubki, klucz do przykręcenia wiertła. Masz tylko wiertarkę. Idziesz do sklepu z wyposażeniem wnętrza. atwo znajdujesz to czego szukasz: paczuszkę zawierającą trzydzieści śrubek, pudełko wierteł w różnych rozmiarach i klucz do przykręcania wierteł.

Już masz opuszczać alejkę, gdy zauważasz, że wszystkie te elementy możesz kupić w zestawie. I to w dokładnie takiej liczbie, jakiej potrzebujesz: jedno wiertło, kilka śrubek wraz z kołeczkami i klucz do dokręcania. To takie proste, a może jednak nie?

Ikea słynie z tego, że ułatwia życie rodzinom, oferując im meble w atrakcyjnych cenach do samodzielnego montażu. Ostatnio Ikea zaprezentowała zintegrowany mebel Uppleva. W zestawie połączono to, co najczęściej i tak łączymy: telewizor, odtwarzacz dvd, głośniki. Jest też przewidziane połączenie zestawu z internetem, odtwarzacz mp3 i radio. W wielu domach napotkamy te elementy. Dlaczego by nie sprzedawać ich razem? W dodatku zestaw likwidujeIkea Uppleava problem z okablowaniem:mebel został tak zaprojektowany, aby kable nie były widoczne, nawet jeden z głośników (subwoofer), który ustawia się nieco dalej od innych, aby stworzyć wrażenie dźwięku przestrzennego, jest bezprzewodowy. Ikea pozwala wybrać wielkość telewizora, wielkość pamięci i styl. Wszystkie sprzęty można obsługiwać jednym pilotem.

„Chciałem na nowo zdefiniować sposób, w jaki ludzie postrzegają elektronikę w swoich domach. Sprawić, aby była mniej techniczna, a za to bardziej harmonijnie współgrała z domowym otoczeniem” – tłumaczy projektant Uppleva, Francis Cayouette.

Dodaj komentarz